ETYKA I TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE LEŻĄ U PODSTAW WSZYSTKICH NASZYCH DZIAŁAŃ

NASZE PRODUKTY

KOLOR DLA CIEBIE

Fruit of the Loom zawsze słynął z pięknego koloru. Niezależnie od tego, czy jest to kolor dobrany do wizerunku korporacyjnego, do promocji, drużyn sportowych czy ma służyć jako czyste płótno do zdobienia w handlu detalicznym, sektorze muzycznym czy turystycznym, kolor Fruit of the Loom jest znany ze swojej spójności i może doskonale harmonizować z fasonami męskimi, damskimi i dziecięcymi. Wszystkie nasze fasony produkowane w Maroku są barwione w naszych zakładach z wykorzystaniem wyłącznie najlepszych i przyjaznych dla środowiska barwników. Nigdy nie używamy nadmiernej ilości barwnika, a każda partia jest poddawana skrupulatnym testom, aby zapewnić zgodność koloru w każdym zamówieniu. Niezależnie od tego, czy szukasz żywych jednolitych kolorów, klasycznych neutralnych i stonowanych odcieni czy też wyrafinowanych, wyrazistych modnych tonacji Marl - mamy kolor dla każdego. Sprawdź nasze oszałamiające nowe kolory Heather Marl oraz Iconic Cobalt Blue i Flame - ekscytujące nowe barwy, które możesz wykorzystać, jak Ytylko chcesz.

Wszystkie nasze ubrania są przeznaczone do zdobienia

Fruit of the Loom działa w branży producentów odzieży do zdobienia i dostarcza najlepsze produkty do wszystkich rodzajów dekoracji. Dzięki naszej własnej produkcji możemy wprowadzać innowacyjne techniki i tworzyć tkaniny, które zapewnią Ci powierzchnie do zdobienia, i nigdy Cię nie zawiodą. Fruit of the Loom słynie z wysokiej jakości, dzięki czemu firmy zajmujące się zdobieniem mogą zaufać tej marce. Aby zapewnić lepszy nadruk, wykonujemy T-shirty z materiału tkanego w drobny splot. Zewnętrzna powierzchnia wszystkich naszych bluz dresowych, wykonana jest ze 100% bawełny, która idealnie nadaje się do nadruku i jest odporna na mechacenie. Nasze łatwe w pielęgnacji koszulki polo 65/35 można prać w temperaturze 60°C.

NASZE CERTYFIKATY

Certyfikat WRAP

Na dowód naszego zaangażowania w zachowanie najwyższych standardów etycznych stosujemy reguły WRAP. Certyfikat WRAP (Worldwide Responsible Accredited Production) to zakrojony na największą skalę na świecie program akredytacyjny, który choć popierany przez przemysł odzieżowy, jest programem całkowicie niezależnym. Certryfikat WRAP ma na celu zapewnienie legalnych, humanitarnych i etycznych procesów produkcyjnych na całym świecie. Aby uzyskać ceryfikat dla wszystkich naszych zakładów jak również zakladów naszych dostawców, podlegamy regularnej kontroli i musimy spełnić 12 reguł WRAP. Dotyczą one takich dziedzin jak przepisy o miejscu pracy, korzystanie z pracy dzieci, godziny pracy, przepisy BHP, formy dyskryminacji i bezpieczeństwa. Nasze cerytyfikaty po raz kolejny udowadniają, że możecie nam ufać. Fruit of the Loom działa zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i ekologicznymi.

Certyfikat Oeko-Tex

Wszystkie nasze artykuły odzieżowe, zarówno wyprodukowane przez nas jak i przez kontrahentów, posiadają certyfikację Normy 100 Oeko-Tex, która gwarantuje, że nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla człowieka lub środowiska. Oeko-Tex to znany na świecie system badania i certyfikacji tekstyliów. Kryteria badawcze są ujednolicone na całym świecie; wśrod nich znajdują się testy na odczyn pH, pestycydy i ciężkie metale. Odzież otrzymuje atest Oeko-Tex jedynie wtedy, gdy badania nie wykryją w niej żadnych szkodliwych substancji.

Członek amfori

Członek amfori, wiodącego, globalnego stowarzyszenia biznesowego, wspierającego otwarty i zrównoważony handel. Wzmacniamy społeczną odpowiedzialność naszego łańcucha dostaw poprzez amfori BSCI. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.amfori.org.

NASZA BAWEŁNA

Quality garments start with quality cotton

Jesteśmy dumni z tego, że do produkcji naszej wysokiej jakości odzieży stosujemy jedynie najlepsze tkaniny, począwszy od najlepszej surowej bawełny. Jako firma zaangażowana w przestrzeganie praw człowieka do produkcji naszej odzieży stosujemy jedynie etycznie uzyskaną przędzę. Nie stosujemy bawełny z Uzbekistanu. Wymagamy również od wszystkich naszych dostawców i partnerów biznesowych, aby nie zamawiali bawełny bezpośrednio z Uzbekistanu lub ze źródeł, które mogą wykorzystywać przędzę z Uzbekistanu do wytwarzania jakichkolwiek produktów, które stosujemy. Większość naszej surowej bawełny pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki zastosowaniu najlepszej jakości surowców oraz najnowszych procesów technologicznych, nasze tkaniny spełniają wszystkie stawiane im wymagania. Przy produkcji naszych T-shirtów ze 100-procentowej bawełny stosujemy gęstszy splot zapewniający bezkonkurencyjną jakość nadruku, a dzięki rewolucyjnej technice dziania we wszystkich naszych bluzach zewnętrzna strona dzianiny jest wykonana z bawełny, a poliester znajduje się jedynie na jej spodzie. Dzięki tej technice każda bluza ma lepszą trwałość i doskonałą odporność na mechacenie.

NASZA PRODUKCJA

NASZA PRODUKCJA JEST ETYCZNA - TAKA, JAK POWINNA BYĆ

Fruit of the Loom nie tylko produkuje świetną odzież – wytwarzamy ją we właściwy sposób. To oznacza, że chronimy prawa wszystkich osób, z którymi pracujemy, i dbamy o dobro środowiska naturalnego - od surowca po produkt finalny. Nasze wysokie standardy spisaliśmy w kodeksie, który nazwaliśmy The Fruit Code. Każdy dostawca, z którym współpracujemy, jest niezależnie kontrolowany przez WRAP lub zgodnie ze standardem amfori BSCI, aby upewnić się, że spełnia on nasze wymagania dotyczące zgodności. Wykorzystujemy wyłącznie przędzę, która została wyprodukowana w sposób etyczny, a wszystkie nasze ubrania posiadają atest Oeko-Tex Standard 100, który potwierdza, że nie zawierają absolutnie żadnych substancji szkodliwych dla człowieka lub środowiska naturalnego.

WYPRODUKOW ANE W MAROKU - STWO RZONE PRZEZNAS, CO OZNACZA: PRODUKT WYKONANY LEPIEJDLA CIEBIE

W zbudowanym według indywidualnego projektu supernowoczesnym zakładzie w Maroku mamy pełną kontrolę nad procesem produkcji, do której Fruit of the Loom przykłada ogromną wagę. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom dokładnie taką odzież, jakiej od nas oczekują. Każdego tygodnia produkujemy ponad 2 miliony sztuk odzieży - na stanie zawsze mamy do 50 milionów. Zatrudniamy ponad 4300 pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w zakładach produkcji i szycia odzieży w systemie wielozmianowym. Otaczamy ich szacunkiem i dbamy o ich dobrobyt, zapewniając liczne benefity, takie jak stała opieka zdrowotna i stomatologiczna oraz liczne szkolenia i transport. Jesteśmy całkowicie samowystarczalni dzięki własnej stacji elektroenergetycznej oraz oczyszczalni ścieków, która poddaje recyklingowi do 60% wykorzystywanej przez nas wody, a ta wraca do rzeki czystsza niż na początku. Dzięki temu koryto rzeki całkowicie się zregenerowało, a rzeka ponownie stała się domem dla flory i fauny.

KODEKS POSTĘPOWANIA

Fruit of the Loom operuje zgodnie z najwyższymi standardami etyki biznesu i poszanowaniem praw człowieka oraz zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa. Wymagamy tego samego od naszych dostawców, licencjobiorców, dystrybutorów oraz innych partnerów biznesowych. Chociaż Firma rozumie, że w państwach, w których wytwarzane są dobra, istnieją różne systemy kulturowe, prawne i etyczne, nasz Kodeks postępowania ustanawia pewne podstawowe wymagania, którym muszą sprostać wszystkie placówki, lokalne i zagraniczne, należące i obsługiwane przez Firmę lub podwykonawców, licencjobiorców lub innych parterów biznesowych. Każdy z naszych partnerów biznesowych musi posiadać w swoich zakładach Kodeks postępowania umieszczony w widocznym miejscu, w języku angielskim oraz języku lokalnym.

Zgodność Kodeksu postępowania łańcucha dostaw

Nasza firma posiada wieloletnią tradycję prowadzenia interesów w sposób etyczny, szanując prawa człowieka oraz przepisy prawa. Wybieramy partnerów biznesowych, którzy wyznają te same wartości. Jak wykazano w Kodeksie postępowania firmy Fruit of the Loom, dążymy do utrzymania spójnych norm we wszystkich placówkach, które produkują i dystrybuują nasze produkty.

Fruit of the Loom podpisuje porozumienie w sprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynku w Bangladeszu

Fruit of the Loom angażuje się w zapewnienie bezpieczeństwa pracowników wytwarzających nasze towary w Bangladeszu oraz w całym łańcuchu dostaw. W ramach tego zaangażowania, 16 grudnia 2013 roku doszło do podpisania Porozumienia w sprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynku w Bangladeszu. Była to niezależna umowa mająca na celu uczynienie wszystkich fabryk odzieżowych w Bangladeszu bezpiecznymi miejscami pracy. Jednocześnie Fruit of the Loom zamierza pozostać aktywnym członkiem Przymierza na rzecz Bezpieczeństwa Pracowników Bangladeszu. Wierzymy, że uczestnictwo w Porozumieniu i Przymierzu zapewnia nam maksimum możliwości bezpieczeństwa pracowników sektora odzieżowego w Bangladeszu.

Corporate Responsibility

Nie tylko produkujemy swoje, lecz również troszczymy się o swoich. Zatrudniamy niemal 4000 miejscowych pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w zakładach produkcji i szycia odzieży w systemie wielozmianowym. Otaczamy ich szacunkiem i dbamy o ich dobrobyt zapewniając liczne benefity, takie jak stała opieka zdrowotna i stomatologiczna oraz liczne szkolenia i transport. Priorytetem fabryki jest bezpieczeństwo: mamy własną straż pożarną, a każdy zatrudniony w tych nowoczesnych zakładach pracownik ma do wyjścia ewakuacyjnego nie więcej niż kilka metrów. W Maroku jesteśmy zobowiązani do wdrażania procesu produkcji generującego mniej odpadów i właśnie dlatego opracowujemy techniki, dzięki którym możemy tworzyć najwyższej jakości odzież do zdobienia, w możliwie najlepszy sposób. Całkowita kontrola procesu produkcji oznacza, że naszym usługom można zaufać w takim samym stopniu, co naszej jakości – w magazynach zawsze przechowujemy do 50 milionów sztuk odzieży, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dostarczymy Tobie na czas to, czego potrzebujesz.

OŚWIADCZENIE O WSPÓŁCZESNYM NIEWOLNICTWIE I HANDLU LUDŹMI

Zgodnie z kalifornijską Ustawą o Przejrzystości ‎Łańcucha Dostaw (SB 657) ("CTSCA") oraz brytyjską Ustawą o Współczesnym Niewolnictwie z 2015 r. ("MSA"), następujące oświadczenie ujawnia zasady i działania Fruit of the Loom oraz spółek stowarzyszonych (zwanych łącznie "Fruit of the Loom") odnoszące się do handlu ludźmi i nowoczesnych działań związanych z niewolnictwem w globalnym łańcuchu dostaw w 2016 r.

Fruit of the Loom definiuje handel ludźmi jako akt rekrutacji, transportu, przenoszenia, przetrzymywania lub przyjmowania osób poprzez użycie siły, przymusu lub innych środków mających na celu wyzyskiwanie. Fruit of the Loom definiuje współczesną niewolę w szerokim zakresie obejmującym każdą formę służebności, przymusowej lub obowiązkowej pracy oraz handlu ludźmi.

Narzędzie to działa najlepiej na pulpicie.